polyester-design.com


Idź do treści

archiwum


4 luty 2011 -
"Najlepsze Dyplomy" na Zamku w Cieszynie

Podczas tej edycji do przeglądu nadesłano 224 zgłoszenia. Z Polski pochodziło 180, z Czech 30, 14 ze Słowacji. Dyplomanci zgłosili 139 prac z grafiki użytkowej i 85 ze wzornictwa.

Wystawa GRADUATION PROJECTS 09/10 prezentuje 36 projektów, 6 ze Słowacji, 8 z Czech i 22 z Polski.
Swoje prace prezentują stażyści
Polyester-design.com - Przemysław Szuba i Dawid Żebrowski.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości oraz do lektury relacji z przeglądu w kwartalniku 2+3D i magazynach „Typo” i „Designum”.


Pobierz Film z wernisażu wystawy (40 MB) format .wmf

Pobierz Film z wernisażu wystawy (10 MB) format .wmfNowy Rok 2011 -
Stażyści Polyester-design.com w gronie laureatów przeglądu najlepszych prac dyplomowych 2010

"Pompa infuzyjna do ciągłego podawania leków przeciwbólowych" - projekt dyplomowy, został wybrany do grona najlepszych prac dyplomowych 2010.
Ten prestiżowy przegląd już po raz dziewiąty zgromadził najlepsze prace absolwentów uczelni kształcących projektantów.Cieszy fakt
,że kolejny projekt stażowy wPolyester-design.comzostał dostrzeżony i wyróżniony.
Do grona laureatów tegorocznego przeglądu zakwalifikowana została również praca
Dawida Żebrowskiego, pierwszego stażysty naszego programu.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Miło jest współpracować z najlepszymi.
19 Listopad 2010 - MEDICA 2010 Düsseldorf - premiera systemu poliestrowych wózków medycznychFirma Elmiko Medical Group na tegorocznych targach "MEDICA 2010" zaprezentowała system poliestrowych wózków przewożących aparaty do badań EEG. Wózki zaprojektowała krakowska dizajnerka Paulina Kordos.

Na stoisku firmy Metrum CryoFlex można było zobaczyć dwie nowości. Laser chirurgiczny dużej mocy i aparat do ozonoterapii. Obudowy obu urządzeń wykonano w technologii poliestrowej. Zaprojektował je Dawid Żebrowski.Przybywa "poliestrowego dizajnu" zaprojektowanego specjalnie dla środowiska medycznego. W obu projektach dodano wiele funkcjonalnych rozwiązań poprawiających komfort pracy personelu. Obudowy zaprojektowane przez Dawida Żebrowskiego mają uformowane funkcjonalne kuwety do odkładania akcesoriów oraz stację dokującą do głowicy lasera. Wózki Pauliny Kordos również wyposażono w wykonaną z miękkiego materiału stację dokującą do odwieszania głowic aparatu. Ergonomicznym uzupełnieniem jest system porządkowania kabli.

27 Października 2010 - "Projekt pompy infuzyjnej do ciągłego podawania leków przeciwbólowych" - praca dyplomowa Przemysława Szuby

W ramach stażu w Polyester-design.com Przemysław Szuba wykonał projekt ambulatoryjnej wolumetrycznej pompy infuzyjnej. Tym razem wsparcia technologicznego udzieliła firma Medima - producent klinicznych pomp infuzyjnych.

Prezes
MEDIMY - Maciej Grabowski, komentując program stażowy powiedział - Chciałbym osobiście podziękować Panu Przemysławowi. Sądzę, że przyjęte zasady projektowania są wynikiem właściwych założeń w procesie kształcenia studentów. Uważam, że zaprezentowana przez Pana Przemysława praca może być powodem do satysfakcji nie tylko dla niego ale również dla promotorów.

Znakomite wzornictwo. Funkcjonalność. Elegancja.
To wynik wielkiej empatii i zrozumienia problemów ludzi w różnych stadiach choroby nowotworowej. Przemysław Szuba spędził wiele dni w krakowskich hospicjach i szpitalach. Jego praca dyplomowa jest dobrze udokumentowanym źródłem wiedzy a funkcjonalny projekt ambulatoryjnej pompy infuzyjnej podającej leki przeciwbólowe, uświadamia nam że choroba wcale nie musi oznaczać wykluczenia.

więcej informacji w zakładce " PROJEKTY"


25 Października 2010 - Dyplomy w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych

25 października 2010 odbyły się obrony prac dyplomowych absolwentów Wydziału Kształtowania Form Przemysłowych. I tym razem nie zabrakło projektów wpisujących się w problematykę, którą zajmujemy się na www.polyester-design.com. Studenci i absolwenci krakowskiej akademii prowadzą badania w środowisku użytkownika i proponują bardzo ciekawe rozwiązania ergonomiczne.


Nasz zeszłoroczny stażysta, Dawid Żebrowski, prezentował projekt "Torba Listonosza" - ergonomiczne opracowanie funkcjonalnej sakwy dla listonoszów. Dawid wykonał gruntowną analizę dotychczasowych rozwiązań stosowanych w Poczcie Polskiej i zaproponował bardzo funkcjonalną torbę. Dzięki zastosowaniu specjalnego pasa biodrowego, torba równomiernie przenosi swój ciężar na biodra listonosza odciążając kręgosłup. Zestaw kilku toreb można zawiesić na rowerze lub na specjalnym wózku.

Ewa Sendecka zaprezentowała projekt dyplomowy - "Szpitalna Szafka Przyłóżkowa".

Na uwagę zasługuje nowoczesne podejście do zagospodarowania przestrzeni przyłóżkowej. Pacjent ma do dyspozycji modułowy mebel wyposażony w kilka wygodnych funkcji: pojemnik na brudną bieliznę, wysuwany obrotowy blat, możliwość indywidualnego konfigurowania wyposażenia szafki z zestawu modułów.

Anna Domaradzka zaprezentowała graficzny, "Dotykowy Interfejs Aparatu Elektrochirurgicznego". Jej projekt można opisać w jednym zdaniu: Elegancja i prostota połączona z intuicyjną obsługą wszystkich nastaw urządzenia. Takie projektowanie komunikacji człowiek-maszyna podnosi poziom bezpieczeństwa i minimalizuje ryzyko popełniania błędów medycznych przez użytkowników.
Praca wpisuje się w potrzeby dzisiejszego rynku. Technologia ekranów dotykowych stosowana jest powszechnie, jednak niewiele z tych interfejsów zapewnia intuicyjną nawigację zrozumiałą dla wszystkich użytkowników. Projekt Anny Domaradzkiej jest modelowym przykładem dobrego opracowania komunikacji z urządzeniem.

Na szczególną uwagę zasługuje dyplom Nataszy Sałańskiej. "Zestaw Naczyń Dla Osób Niedowidzących i Ociemniałych" połączony z funkcjonalną tacą magnetyczną znakomicie ułatwia przyjmowanie posiłków.
Jest to kolejny przykład ergonomicznego projektowania przestrzeni życia człowieka.


Dobrej ergonomii na co dzień nie widać. Brak ergonomii wszyscy odczuwamy dotkliwie. Dobry dizajn zmienia Świat.


24 września 2010 - premiera nowych aparatów do magnetoterapii

Na łódzkich targach REHABILITACJA 2010 firma Elektronika i Elektromedycyna zaprezentowała nową linię aparatów do magnetoterapii. Autorem wzornictwa jest firma projektowa PDO Design z Mielca. Obudowy zaprojektowane przez Pana Pawła Czepiela zostały wykonane z kompozytów poliestrowo-szklanych w firmie PERFEKT Sobierajski. Obudowy aparatów i wózki do przewozu aplikatorów zostały wykonane z kolorowych żywic firmy Reichhold. Odporne na promieniowanie lamp UV powierzchnie są łatwe do utrzymania w czystości.wrzesień 2010 - Dobry dizajn to dobry biznes

Piotr Hojda, absolwent krakowskiej ASP powiedział: "Największym skarbem nie jest dobry projektant, tylko świadomy inwestor".

Jak przekonać do dizajnu polskich przedsiębiorców zastanawia się Ewa Gołębiewska.
Polecamy ciekawy głos w dyskusji na temat "Dlaczego polskie firmy nie potrzebują projektantów"


Artykuł pochodzi z biuletynu „Własność Intelektualna” nr 2/2010.
Biuletyn wydawany jest przez Fundację ProRegio,
a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


foto: Wojciech Trzcionka

19-20 Sierpnia 2010 - Warsztaty sprawozdawcze programu "Polskie Sztuczne Serce"

W ramach realizacji programu Polskie Sztuczne Serce, odb
yły się warsztaty sprawozdawcze, w których wzięli udział wykonawcy i współwykonawcy zadań programu (19 instytucji naukowych z całej Polski). Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii imienia Zbigniewa Religi przybyli wybitni specjaliści w dziedzinie inżynierii materiałowej, mechatroniki, teleinformatyki, kardiochirurgii, oraz przedstawiciele Ministra Zdrowia i Ministra Nauki. Oprócz instytucji naukowych, swój wkład w realizację programu Polskie Sztuczne Serce mają również firmy, które współpracują przy budowie polskich sztucznych serc. Dyrektor zarządzający PERFEKT Sobierajski zaprezentował zgromadzonym prezentację "Ergonomia dla Medycyny" w której przedstawił sylwetki i dorobek projektantów współpracujących z polyester-design.com


28 Czerwca 2010 - Ergonomiczny redesign ssaków medycznych produkowanych przez firmę AgaLabor

Program polyester-design objął swoim patronatem producenta ssaków chirurgicznych, firmę AgaLabor. Naszym zadaniem jest opracowanie linii wzorniczej wszystkich aparatów produkowanych przez tą firmę oraz wprowadzenie nowych wyrobów na rynki zagraniczne. Jest to pierwszy taki projekt realizowany przez skupionych wokół polyester-design.com młodych dizajnerów.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce "projekty".15 Czerwca 2010
- "Znak i jego znaczenie" - projekt ASP w Warszawie zrealizowany w firmie PERFEKT Sobierajski

"Znak i jego znaczenie" - to projekt Zuzanny Piętkowskiej z Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych Prof. Jacka Dyrzyńskiego w warszawskiej ASP.

W ramach współpracy firmy PERFEKT Sobierajski z Warszawską ASP powstała praca na zaliczenie IV roku studiów.

Praca jest kompozycją składającą się z jednakowych, zwielokrotnionych modułów-strzałek jako klasycznego znaku kierunku. Pokazuje siłę znaku.

Współpraca warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i firmy PERFEKT Sobierajski rozpoczęła się już w 2008 roku. Zrealizowano wtedy wykonaną w całości z poliestru klasyczną rzeźbę - pracę dyplomową Przemysława Pietrzaka.

foto: Zuzanna Piętkowska

Więcej informacji znajdziecie w zakładce " projekty".

27 Maja 2010 - "Najlepsze Dyplomy" na "Arena Design" w Poznaniu

Najlepsze prace dyplomowe 2009 były prezentowane w Poznaniu na targach wzornictwa w strefie "KREATYWNI".


Więcej informacji: Arena Design strefa Kreatywni - Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie


Oprócz wystawy najlepszych dyplomów, na Arena Design było można obejrzeć Eko - race studentów z ASP w Krakowie. Jedną z nich był "WKŁADEK" zaprojektowany przez zeszłorocznego stażystę
polyester-design.com Dawida Żebrowskiego.

foto: Dawid Żebrowskifoto: Łukasz Natkaniec22 maja 2010
- Czatowanie z MAKULTURĄ

Podczas trwającej kilka godzin sesji, projektanci z MAKULTURY zaprezentowali swoje prace, inspiracje i koncepty. Powstające w ramach Polyester Design Creative Workshop projekty grupy MAKULTURA wyraźnie ewoluują w kierunku zagospodarowania publicznej przestrzeni miejskiej.

Powstają niecodzienne obiekty i rozwiązania. Te z nich które są "odpadożerne" spełniają z powodzeniem założenia, które ustaliliśmy na początku "Poliestrowych Warsztatów Kreatywnych".

Więcej informacji znajdziesz na stronie Warsztatów: www.PolyesterDesignCreativeWorkshop.com


20 Kwietnia 2010 - "Najlepsze Dyplomy" w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Wydział Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych gościł wystawę "Najlepsze projekty dyplomowe 2008-2009".

Warto było pojawić się na ul. Smoleńsk 9 na wernisażu. Była rzadka możliwość porozmawiania z autorami prezentowanych prac.

Jadwiga Husarska-Chmielarz, Franciszka J. Kornecka, Paulina Kordos, Piotr Hojda, Piotr Słota i inni absolwenci osobiście prezentowali swoje dyplomy.

Prace Franciszki J. Korneckiej i Piotra Hojdy zostały wykonane w ramach programów stażowych organizowanych przez
Polyester-design.com


więcej informacji: www.projektydyplomowe.pl oraz w zakładce "projekty"

20 Kwietnia 2010 Polyester Design Creative Workshop - sesja wyjazdowa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie


W gościnnych salach krakowskiej ASP odbyła się sesja konsultacyjna Warsztatów. Omawialiśmy propozycje i koncepty projektowanych przez MAKULTURĘ obiektów.

Rozważaliśmy zasadność stosowania recyclingu w proponowanych rozwiązaniach.
Na kolejnym spotkaniu omówione zostaną konkretne projekty i wybierzemy obiekty do realizacji w technologii Polyester Rapid Prototyping.

Zobacz film ze spotkania - www.PolyesterDesignCreativeWorkshop.com


22 Marca 2010
- "Najlepsze Dyplomy" w Fabryce Trzciny


Od 22 marca do 14 kwietnia w Warszawskiej Fabryce Trzciny przy ul. Otwockiej 14 prezentowana jest wystawa "Najlepsze projekty dyplomowe 2008-2009".

Coroczne przeglądy prac dyplomowych wyższych szkół projektowych organizowane są od 2002 roku przez Kwartalnik Projektowy "2+3D" i Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Zapraszamy do obejrzenia prac zeszłorocznych absolwentów. Prace Franciszki J. Korneckiej i Piotra Hojdy zostały wykonane w ramach programów stażowych organizowanych przez Polyester-design.com
http://www.projektydyplomowe.pl/edycje/20082009/


12 Marca 2010 -
Warsztaty technologiczne programu "Polskie Sztuczne Serce"


12 marca 2010 roku odbyły się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii warsztaty pt.: Nowoczesne technologie wytwarzania i ergonomia w konstrukcji sterowników protez serca" W warsztatach wzięli udział konstruktorzy z Pracowni Sztucznego Serca oraz absolwenci i studenci krakowskiej ASP pod przewodnictwem profesor CZesławy Frejlich i dr. Andrzeja Śmiałka.

Inicjatorami spotkania byli Roman Kustosz - kierownik Pracowni Sztucznego Seca FRK i Zdzisław Sobierajski - przedstawiciel firmy PERFEKT Sobierajski - produkującej od wielu lat obudowy zespołów napędowych do polskich Sztucznych Serc.

Spotkanie było okazją do zapoczątkowania współpracy młodych projektantów ASP w Krakowie z Pracownią Sztucznego Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, nad projektem redesignu ergonomicznego nowych jednostek napędowych powstających w części badawczej programu "Polskie Sztuczne Serce". W warsztatach uczestniczyli stażyści
www.polyester-design.com - Franciszka J. Kornecka i Piotr Hojda.

na fotografii Roman Kustosz - kierownik Pracowni Sztucznego Serca. (żródło www.pwpss.pl)


06-07.03.2010 - Polyester Design Creative Workshop cz I.

Cel jaki sobie postawiliśmy, to zaprojektowanie poliestrowych wyrobów, ktróre w swoim procesie produkcji "skonsumują" wszystkie odpady powstałe przy ich wytwarzaniu.


Zadanie przewrotne ale jak się okazuje wykonalne.
Pierwsza część Warsztatów Kreatywnych służyła zapoznaniu z właściwościami żywic poliestrowych. Podczas dwudniowych zajęć wykonaliśmy mnóstwo próbek (odlewów) z rozmaitymi wypełniaczami. Opisaliśmy ich właściwości. Po dwukrotnej burzy mózgów, Zespół MAKULTURY wytypował możliwe obszary stosowania poliestrów zawierających recyclingowe wypełniacze. Pojawiły się pierwsze koncepcje i pomysły. Przez cały czas pracowała frezarka CNC. Pozyskane wióry (odpad) posłużą do wykonania zaprojektowanych na kolejne zajęcia wyrobów.

Wszystkie czynności związane z pozyskiwaniem recyclingowych wypełniaczy zostaną ujęte w specjalnej kalkulacji. Sprawdzimy czy recycling takich materiałów ma ekonomiczne uzasadnienie.


Warsztaty na YouTube.com
www.polyesterdesigncreativeworkshop.com


Marzec 2010 - Polyester Design Creative Workshop


Makultura - grupa młodych dizajnerów, chce poznać poliestry i różne ich zastosowania. Zaproponowali by zorganizować warsztaty, podczas których będą mogli testować poliestry i technologię ich przetwarzania. W trakcie czterodniowych zajęć opracujemy metody recyklingu odpadów produkcyjnych oraz poszukamy sposobów przetwarzania poliestrowych surowców wtórnych.
Wszyscy członkowie grupy pochodzą z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ważnym z priorytetów działania Makultury jest projektowanie odpowiedzialne. Czy podczas Warsztatów, uda się nam wyprodukować przyjazne dla środowiska, wyroby? Nadszedł czas trudnego egzaminu.Czy poliester go zda, zobaczymy wkrótce...

fot. Makultura
www.polyesterdesigncreativeworkshop.com

29.01.2010 - Najlepsze dyplomy
w Cieszynie


Otwarcie wystawy „Najlepsze projekty dyplomowe 2008.09” odbyło się podczas 5. urodzin Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, 29 stycznia 2010.

Franciszka Kornecka i Piotr Hojda

"Najlepsze projekty dyplomowe" to obecnie jedyny w kraju przegląd i wystawa pokazująca koncepcje studentów, młodych polskich projektantów. (...) Przegląd organizowany jest ósmy raz przez Ogólnopolski Kwartalnik Projektowy " 2+3D – grafika plus produkt". Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa przygotowywana wspólnie ze Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
(...)W krajobrazie polskich wystaw "Najlepsze projekty dyplomowe" to najszerzej prezentowana wystawa projektowa w kraju. Do ostatnich edycji nadsyłano każdorazowo ponad 100 projektów, a wystawy prezentujące około 20 najlepszych projektów pokazywane były w pięciu miastach kraju. (...)

Żródło: http://www.meble.com.pl

20.12.2009 - Nasi stażyści wśród najlepszych

Projekt diatermii EMED Electrosurgery ES3000 Piotra Hojdy i Rodzisko Franciszki Korneckiej znalazły się w gronie najlepszych prac dyplomowych 2009 wyróżnianych przez designerski kwartalnik 2+3D.

Projekt Piotra Hojdy będzie prezentowany na łamach 34 numeru magazynu 2+3D i na poprzeglądowej wystawie 12 najlepszych prac dyplomowych 2009. Rodzisko Franciszki Korneckiej zostało wybrane do grona 8 projektów uzupełniających wystawę. Do organizowanego corocznie przez kwartalnik 2+3D i Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, przeglądu najlepszych prac dyplomowych, zgłoszono w tym roku 56 prac z wzornictwa i 93 z grafiki użytkowej.
Komisja składająca się z przedstawicieli redakcji i wielu zaproszonych gości, wybrała 20 najlepszych projektów.

Gratulujemy młodym projektantom!

Więcej informacji: http://www.projektydyplomowe.pl

15.12.2009 - Krakowska ASP z wizytą w EMEDPrezentacją projektów dwóch odbudów diatermii, prac dyplomowych autorstwa Dawida Żebrowskiego i Piotra Hojdy, krakowska ASP podsumowała działania stażowe w ramach Polyester-design.com.
Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy. Konstruktorzy i marketingowcy EMED Electrosurgery otrzymali informacje zebrane w szpitalach, oraz poznawali proces poszukiwania rozwiązań i projektowania kształtu obudowy. Na spotkaniu obecna była promotor autorów obu prezentowanych prac - profesor Czesława Frejlich. Spotkanie zakończyło się propozycją wykonania projektów do dwóch nowych urządzeń firmy EMED Electrosurgery. Prace projektowe planowane są na I kwartał 2010.


25.11.2009
- Polyester-design.com z młodymi projektantamiRodziskiem, nowatorską koncepcją przedmiotu wspomagającego naturalny poród oraz projektem aparatu elektrochirurgicznego ES 3000, absolwenci ASP w Krakowie zasilili szeregi młodych polskich projektantów. Prace dyplomowe Franciszki J. Korneckiej i Piotra Hojdy, zostały wykonane w ramach Polyester-design.com, programu promującego technologie poliestrowe, organizowanego przez firmę PERFEKT Sobierajski. Napisał o tym portal 24zdrowie.pl
Październik 2009
– Rodzisko „przyszło na świat”

Formy do wykonania elementów Rodziska już są! Zostały wykonane metodą PERFEKT Polyester Rapid Prototyping. Przy okazji tego projektu po raz pierwszy z powodzeniem wypróbowano nową metodę przestrzennej obróbki detali poliestrowych. Trzy elementy Rodziska precyzyjnie złożyły się ze sobą.

Wrzesień 2009 - PERFEKT Polyester Rapid Prototyping - frezowanie modeli i form
Projekt Piotra Hojdy wszedł w fazę wykonawczą. Opracowano dokumentację CAD i oprogramowano frezarki CNC. Wykonano model w skali 1:5 całości urządzenia oraz narzędzia do produkcji obudowy aparatu elektrochirurgicznego. Dzięki uprzejmości firmy EMED Electrosurgery obudowa została wyposażona w komputer i ekran dotykowy. Tym samym powstał w 100% funkcjonalny model urządzenia, umożliwiający aktywną komunikację z aparatem.

Lipiec - Wrzesień 2009 - Poliestrowy know-how dla stażystów
W okresie wakacyjnym rozwijała się współpraca i prowadzone były konsultacje z Franciszką Kornecką i Piotrem Hojdą. Ich projekty dyplomowe nabierały technologicznych kształtów. Wymieniliśmy dziesiątki maili. Stażyści kilkukrotnie pojawiali się w zakładzie produkcyjnym w Sękocinie.

Lipiec - Wrzesień 2009 - Poliestrowy know-how dla stażystów
W okresie wakacyjnym rozwijała się współpraca i prowadzone były konsultacje z Franciszką Kornecką i Piotrem Hojdą. Ich projekty dyplomowe nabierały technologicznych kształtów. Wymieniliśmy dziesiątki maili. Stażyści kilkukrotnie pojawiali się w zakładzie produkcyjnym w Sękocinie.

01.06.2009 - Obrona pracy Dawida Żebrowskiego – IV rok zaliczonyDawid Zebrowski obronił pracę zaliczeniową. Zaprezentował model obudowy przenośnej diatermii przeznaczonej dla weterynarzy do wykonywania zabiegów chirurgicznych w terenie. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową i wygodnym interfejsem z ekranem dotykowym. W obudowie mieszczą się schowki na kable i specjalny pojemnik na sterylne narzędzia zabiegowe. Funkcjonalność projektu została dobrze oceniona przez producenta diatermii - firmę Emed Electrosurgery.
Informację o tym projekcie zamieścił portal Kariera i emta.pl


15.05.2009 -
Zapraszamy studentów z całej Polski
Rozesłaliśmy zaproszenia do współpracy w ramach programu Polyester-design.com do wszystkich uczelni w kraju. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zamieścił informacje o naszym programie na swoim portalu.


Maj 2009
- I edycja programu stażowego
Projekt obudowy powstawał przy częstych konsultacjach z działem produkcji PERFEKT Sobierajski. Od strony uczelni prowadził stażystę dr Andrzej Śmiałek. Podczas pobytu w firmie PERFEKT Sobierajski, student IV roku krakowskiej ASP, Dawid Zebrowski poznał specyfikę przygotowania dokumentacji CAD/CAM i frezowania modeli metodami CNC. Samodzielnie wykonał większość prototypowych form do produkcji detali zaprojektowanej przez siebie obudowy.


Maj 2009
- I edycja programu stażowego
Projekt obudowy powstawał przy częstych konsultacjach z działem produkcji PERFEKT Sobierajski. Od strony uczelni prowadził stażystę dr Andrzej Śmiałek. Podczas pobytu w firmie PERFEKT Sobierajski, student IV roku krakowskiej ASP, Dawid Zebrowski poznał specyfikę przygotowania dokumentacji CAD/CAM i frezowania modeli metodami CNC. Samodzielnie wykonał większość prototypowych form do produkcji detali zaprojektowanej przez siebie obudowy.

11.04.2009 - Wizyta
w firmie PERFEKT Sobierajski

Stażyści poznali proces technologiczny wdrażania wyrobów poliestrowych do produkcji seryjnej. Mogli poznać możliwości i ograniczenia technologii poliestrowych. Zapoznali się z metodami szybkiego prototypowania detali z poliestrów i poliuretanów.

10.04.2009 - Stażyści
w firmie EMED Electrosurgery

Nasi stażyści poznali tajniki produkcji aparatów elektrochirurgicznych. Studenci mieli możliwość zapoznania się z procesem projektowym i produkcyjnym firmy EMED Electrosurgery. Rozmawiali z inżynierami i pracownikami produkcji. Przyjrzeli się sposobom montażu urządzeń. Odbyli szkolenie z posługiwania się aparatami elektrochirurgicznymi.


Kwiecień 2009

- Rozpoznanie rynku

To nie było łatwe, ale w końcu udało się zorganizować wizyty stażystów w salach zabiegowych i operacyjnych krakowskich szpitali. Stażyści odbyli szereg spotkań z lekarzami i obserwowali operacje wykonywane przy użyciu urządzeń elektrochirurgicznych różnych producentów. Nagrali krótkie filmy o tym jak aparaty przygotowywane są do zabiegów. Dokumentowali niedogodności tych procedur.

08.04.2009 – Polyester Redesigned – wystawa w Zamku Ujazdowskim
Z okazji 20-lecia działalności firmy na rynku w Zamku Ujazdowskim w Warszawie została zorganizowana wystawa "Polyester redesigned". Wystawa jest oficjalną inauguracją programu skierowanego do młodych designerów i studentów wzornictwa. Na miejscu obecni byli przedstawiciele środowisk designerskich, akademickich i producenci aparatury medycznej. Wystawa była okazją do poznania i integracji tych środowisk. Program
Polyester-design.com powstał z potrzeby podzielenia się dwudziestoletnim doświadczeniem firmy PERFEKT Sobierajski w zakresie wdrażania i produkcji wyrobów poliestrowych z młodym pokoleniem projektantów. Uczestnictwo w programie umożliwi stażystom zdobycie wiedzy o właściwościach i technologii przetwórstwa najbardziej "designerskich" surowców czyli poliestrów.
O naszym programie napisał miesięcznik Design News Polska oraz Biznes Meble.pl

15.03.2009 - Pierwsi stażyści w Polyester-design.com
Pani profesor Czesława Frejlich zaprotegowała trójkę swoich studentów do udziału w programie Polyester-design.com. Natychmiast zwróciliśmy się do największego producenta urządzeń elektrochirurgicznych, firmy EMED Electrosurgery, z propozycją organizacji współpracy w ramach takiego projektu. EMED Electrosurgery jest znaczącym producentem urządzeń elektrochirurgicznych w Europie. W ostatnich latach prowadzi intensywne badania i rozwój nowych produktów. Pełna otwartość i chęć do współpracy wyrażona przez zarząd EMED Electrosurgery nie była dla nas żadnym zaskoczeniem. Do układanki brakuje nam tylko lekarzy, którzy chcieli by w tym projekcie uczestniczyć. Konieczne są konsultacje studentów z użytkownikami urządzeń.


12.03.2009 - List intencyjny do krakowskiej ASP

Wysłaliśmy zaproszenie do współpracy, skierowane do Katedry Kształtowania Środków Pracy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
list.pdf


20.01.2009
- Projekt Polyester-design.com

Polyester-design.com powstał z chęci zainspirowania projektantów do stosowania laminatu poliestrowo-szklanego jako współczesnego designerskiego materiału. Założeniem programu jest budowanie wśród młodych projektantów zasad dobrej współpracy producentów, technologów przy realizacji wspólnych użytkowników. Pomysłem na Polyester-design.com jest wykorzystanie dorobku marki Sobierajski jako producenta obudów dla branży medycznej w zorganizowaniu zespołów projektowych, które będą się składać z : firm produkujących aparaturę medyczną, lekarzy- użytkowników urządzeń, technologów wdrożeń obudów do urządzeń medycznych oraz projektantów z uczelni. Stażystom zorganizujemy wizyty u producenta, spotkania z lekarzami oraz technologiczne staże w firmie Sobierajski.Powrót do treści | Wróć do menu głównego